Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Gainer czy białko, co będzie lepsza dla Ciebie?

Intensywny wysiłek fizyczny wymaga często stosowania odżywek i suplementów diety. Jednym z podstawowych produktów jest białko, które trzeba stale dostarczać, aby nie spalić mięśni, a efektywnie je kształtować. Dziś wyjaśniamy co lepsze: gainer czy białko, i komu zaleca się stosowanie tych preparatów?

 

Gainer a białko – czym są i jak bardzo się różnią?

Oba rodzaje odżywek, które stosuje się najczęściej podczas intensywnego treningu siłowego, są dla laika wielką niewiadomą. Profesjonalista zaś w ogóle nie zastanawia się nad postawionym wyżej pytaniem. Rozwińmy więc: gainer czy białko, co lepsze?

Białko, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, to podstawowy budulec mięśni. Chcąc je wzmocnić i wyrobić, potrzebujesz spożywać białko serwatkowe w postaci preparatów odżywczych. Lecz także redukując tkankę tłuszczową sięgaj po ten produkt, bo dzięki niemu nie spalisz swoich mięśni. Kolejną grupą, która używa białka w proszku są osoby potrzebujące uzupełnić jego niedobór w diecie.

Gainer zaś to odżywka węglowodanowo-białkowa, z przewagą tego pierwszego składnika. Zaleca się jej stosowanie tym osobom, które mają problemy z przyrostem masy mięśniowej. Bo przecież ile można jeść, by dostarczyć odpowiednią ilość białka? Dzięki zaopatrywaniu organizmu w energię jest o wiele łatwiej funkcjonować i zbudować masę.

 

Co dla kogo będzie lepsze?

Oba preparaty mają na celu umożliwienie przyrostu tkanki mięśniowej. W takim razie gainer czy białko, jakie to ma znaczenie? Osoby szczupłe i wysokie, które powoli przybierają na masie, powinny stosować ten pierwszy. Natomiast Ci, którzy i tak jedzą odpowiednią ilość pokarmu i białka, nie potrzebują dodatkowego wspomagacza. Każdy, kto liczy spożywane codziennie kalorie wie, jak prosto jest dostarczyć węglowodany, a jak trudno aminokwasy. Dla nich rekomendowane jest samo białko serwatkowe, tak samo, jak dla tych swobodnie nabierających masę mięśniową. Również osoby szybko łapiące tłuszcz powinny przyjmować jedynie białko.

 

A może oba?

Po co się ograniczać i zastanawiać: gainer czy białko? Są bowiem osoby, które stosują oba preparaty jednocześnie, co wynika z dużego zapotrzebowania na kalorie. Nie jest to wykluczone, a jedynie wymaga szczególnej uwagi i ostrożności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl