Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jaki spalacz tłuszczu jest najlepszy? Sprawdź, na co się zdecydować!

Poszukujesz skutecznego wsparcia w redukcji tkanki tłuszczowej? Ćwiczenia fizyczne i odpowiednia dieta to podstawa, ale możesz także sięgnąć po preparaty określane jako spalacze tłuszczu. Nie ma jednego, idealnego suplementu tego typu – najlepiej dobrać taki, który najlepiej odpowiada na nasze potrzeby i oczekiwania.

Jak to działa?

Składniki ułatwiające walkę z nadmiarem tłuszczu w organizmie mogą działać na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest termoliza, czyli wywołanie podwyższonej temperatury ciała. W takim stanie organizm zużywa znacznie więcej energii, i w ten sposób szybciej dochodzi do spania tłuszczu. Innym sposobem jest lipoliza, czyli proces rozpadu cząsteczek tłuszczu na glicerol i kwasy tłuszczowe. Lipoliza zachodzi wewnątrz komórek tłuszczowych i doprowadza do uwolnienia kwasów i glicerolu do krwioobiegu. Żeby nie wróciły one z powrotem do komórek tłuszczowych – tego zdecydowanie nie chcemy – wykorzystywany jest jeszcze jeden proces, określany jako oksydacja tłuszczów. Polega on na pobudzaniu mitochondiów, tak, żeby spalały dostępne kwasy tłuszczowe. Część spalaczy tłuszczu to substancje naturalne, inne powstały w laboratoriach.

Zawsze w zestawie z aktywnością i ze zbalansowaną dietą

Bez względu na to, jaki spalacz tłuszczu będziesz przyjmować, pamiętaj, że nie jest to środek, dzięki któremu schudniesz bez najmniejszego wysiłku. Sukces zapewnią łącznie trzy czynniki: ćwiczenia, dieta i spalacze. Do tego te preparaty, określane także fat burnerami, nie powinny być przyjmowane przez osoby dopiero zaczynające trenować. Zdrową, dobrze zbilansowaną dietę oraz ćwiczenia można praktykować przez cały czas, jednak w przyjmowaniu spalaczy tłuszczu należy robić przerwy, najczęściej od 4 do 8 tygodni.

Dobierz spalacz tłuszczu do swoich potrzeb

Niezwykle popularnym fat burnerem jest L-karnityna, naturalna substancja wspierająca oksydację tłuszczu. Jej zaletą jest łatwa przyswajalność. Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, szczególnie jej skórki, działa podobnie. Zielona herbata, kofeina, pieprz kajeński wspierają termogenezę. Doskonale działają złożone suplementy o charakterze spalaczy tłuszczu, dzięki którym można z tłuszczem walczyć na kilka sposobów. Pamiętaj, jeśli masz nadwrażliwość na jeden z tych składników, na przykład na kofeinę, poszukaj środka bez zawartość tego stymulanta, bądź innych z grupy termogeników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl