Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kupujesz słuchawki dla graczy? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę

Każdy miłośnik gier komputerowych wie, że bez dobrych jakościowo słuchawek z mikrofonem będzie mu ciężko funkcjonować w tym świecie rozrywki. Wiele zależy od rodzaju gry, jednak w każdej z nich słuchawki dla graczy odgrywają jakąś rolę. To od nich zależy, czy uda Ci się usłyszeć zbliżającego przeciwnika, albo czy porozmawiasz z innymi graczami i unikniesz kłopotów. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Wielofunkcyjne słuchawki dla graczy

Każdy gracz potrzebuje innego sprzętu, dlatego przy wyborze słuchawek przede wszystkim kieruj się swoją wygodą i komfortem użytkowania. Nawet najlepsze modele, polecane przez profesjonalistów i kolegów nie spełnią swojej roli, jeśli macie różne oczekiwania. Topowe produkty mogą nie pasować do kształtu Twojej głowy, uciskać ją, a to uniemożliwia komfortową zabawę. Wybieraj słuchawki przewodowe, są bowiem mniej zawodne od tych, które trzeba regularnie ładować.

Wybierając słuchawki dla graczy, zwróć uwagę na jakość ich wykonania. Rodzaj użytego plastiku ma znaczenie, bo od niego zależy, jak szybko będziesz musiał kupować nowy model. Ważne też, aby nie skrzypiały i łatwo dało się je regulować.

Najważniejszy jest dźwięk, który wydobywa się przez słuchawki. Dlatego warto przetestować modele słuchając różnego typu ścieżek audio, także muzyki i filmów. Uniwersalny gadżet z pewnością przyda Ci się w wielu sytuacjach.

Rodzaje słuchawek

Gdy chcesz kupić słuchawki dla graczy, zwróć uwagę na konstrukcję poszczególnych modeli. Część z nich możesz, podobnie jak te do telefonu, włożyć do ucha. Są lekkie i łatwo je przenieść, sprawdzą się więc w prostych grach. Jednak profesjonaliści stawiają raczej na słuchawki nauszne, które gwarantują o wiele większy komfort podczas użytkowania. Wśród nich można wyróżnić:

- słuchawki zamknięte – doskonale tłumią wszelkie dźwięki z zewnątrz, pozwalając skoncentrować się na rozgrywce. Z tego względu należą do najpopularniejszych,

- słuchawki otwarte – ze względu na brak izolacji akustycznej z otoczeniem gracze raczej ich nie wybierają, w przeciwieństwie do fanów muzyki,

- słuchawki półotwarte – łączą w sobie cechy obu poprzednich modeli. Konstrukcja pozwala usłyszeć delikatne dźwięki, a przy tym dobrze izoluje od otoczenia.

Pamiętaj o mikrofonie

Jest to dość ważny element słuchawek dla graczy, szczególnie jeśli potrzebujesz komunikować się z innymi grając online. Wybierając spośród wielu modeli dość często zapomina się o tym elemencie wyposażenia. Bywa że jest on dołączany do słuchawek audio, co być może Ci wystarczy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl