Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Oto skuteczne suplementy na regenerację!

Suplementy na regenerację to gama produktów, o których coraz głośniej mówią trenerzy oraz osoby aktywne fizycznie. Osoby aktywne zdają sobie sprawę z tego, że sam trening to nie wszystko. Ważna jest również dieta i suplementacja. A mięśnie nie rosną podczas wysiłku, a w czasie, kiedy odpoczywamy po nim. Dlatego regeneracja po treningu jest równie kluczowa dla zdrowia i możliwości adaptacyjnych organizmu, co on sam.

Suplementy na regenerację – dla kogo?

Suplementy na regenerację po treningu przeznaczone są dla osób aktywnych fizycznie. Po preparaty tego typu mogą sięgać wyłącznie osoby dorosłe. Dobór odpowiednich preparatów na regenerację zależy od wieku, stażu treningowego, płci i stanu zdrowia. Dostarczając organizmowi odpowiednio dobrane suplementy na regenerację po intensywniejszym wysiłku lub przed wymagającymi zawodami wspomagamy odbudowę tkanki mięśniowej. To również skuteczny sposób na to, by unikać nieprzewidzianych spadków formy, których konsekwencją mogą być kontuzje i urazy.

 

Suplementy na regenerację – jak działają?

Suplementy na regenerację to grupa środków, które mają dwa podstawowe zadania. W pierwszej grupie znajdą się te, które wspomagają i polepszają jakość snu. Druga grupa preparatów tego typu przyspiesza regenerację po samym wysiłku. Na rynku dostępna jest szeroka gama suplementów na regenerację.

Do najpopularniejszych należy melatonina, czyli tzw. hormon ciemności wspomagający regulowanie rytmu dobowego, ZMA/ZMB (kombinacja magnezu, cynku i witaminy B6), która znacząco poprawia jakość snu czy GABA regulująca aktywność układu nerwowego.

Z kolei regenerację po wysiłku można skutecznie wspomagać kreatyną. Poprawia wydolność organizmu i siłę mięśni. Wpływając na układ przeciwutleniający we krwi znacznie skraca okres regeneracji.

Suplementy na regenerację – jak stosować?

Osoby decydujące się na suplementy na regenerację powinny dobrać ją do potrzeb własnego organizmu. Nie warto kierować się modą na konkretny preparat. Zdrowy rozsądek to doskonały doradca. Należy pamiętać, że to, co dla jednej osoby będzie wystarczające i zadziała efektywnie, u innej nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl