Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zdrowy kręgosłup – czy wiesz, jak zachować taki stan rzeczy na dłużej?

Chciałbyś cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez lata? Nie wiesz, jak to osiągnąć? Pierwszym krokiem jest zdrowy kręgosłup. Jakiekolwiek problemy w jego obrębie mogą wpływać na pracę całego organizmu. Ból, który pojawia się w przypadku jego chorób, potrafi odebrać całą radość życia. Jak więc dbać o siebie, by uniknąć tego typu problemów? Przedstawiamy Ci kilka rad związanych ze zdrowiem Twojego kręgosłupa.

 

Czy ćwiczenia to droga do zdrowego kręgosłupa? Odpowiadamy!

Jeśli chcesz, aby zdrowy kręgosłup był wiernym towarzyszem Twojego życia, pamiętaj o ćwiczeniach. Wzmacniają one mięśnie grzbietu i pozwalają utrzymać odpowiednią postawę. Nieprawidłowe ustawienie ciała przeciąża i prowadzi do dolegliwości bólowych. Dlatego staraj się każdego dnia znaleźć chwilę na to, by wykonać odpowiedni trening. Wzmocni on ciało i sprawi, że miną wszelkie dolegliwości spowodowane niedoborem ruchu.

 

Jaka dieta zapewni Ci zdrowy kręgosłup?

Ruch to nie wszystko. Zbilansowana dieta to kluczowa kwestia, jeśli chcesz zachować zdrowy kręgosłup. Dbaj o to, by w Twoim menu nie zabrakło odpowiedniej ilości wapnia. Wzmacnia on kości, zapobiegając ich chorobom. Pomocna jest także witamina D – dlatego staraj się dużo przebywać na słońcu. W pochmurne dni suplementuj ten pierwiastek, bo niedobór nie jest dobry dla całego organizmu. Dbaj o swoją wagę. Otyłość to wróg każdego układu w Twoim ciele.

 

Odpoczynek i relaks – czy wpływają na zdrowy kręgosłup?

Odpoczynek to bardzo ważna kwestia dla zdrowego kręgosłupa. W czasie jego trwania cały Twój organizm się regeneruje. Dlatego warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na sen i relaks. Idealnym wyjściem jest masaż wykonany przez profesjonalistę. Rozluźni Twoje mięśnie, dzięki czemu nie będziesz boleśnie spięty. Pamiętaj, by nie chodzić późno spać. Dbaj o to, by sen trwał mniej więcej osiem godzin na dobę. Dobierz odpowiedni, twardy materac i prawidłową wysokość poduszki. Są to kluczowe kwestie w walce o zdrowie kręgosłupa.

 

Czy wiesz, czego nie robić, by cieszyć się zdrowym kręgosłupem?

Jest szereg rzeczy, których powinieneś unikać. Nie garb się, a zawsze staraj się prostować. Dzięki temu nie obciążasz niepotrzebnie mięśni pleców. Jeśli lubisz nosić szpilki – rób to jak najrzadziej. Wymuszają one nieprawidłową postawę ciała. Nie podnoś ciężkich rzeczy, nie uginając przy tym kolan. Zbyt mocno obciążysz bowiem swoje ciało. Zdrowy kręgosłup to dar, który jest bardzo ważny na każdym etapie życia. Dlatego stosuj się do wszystkich wskazówek i ciesz brakiem bólu oraz i nadmiernego napięcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl